> بیوگرافی ونداد مساح زاده

ونداد مساح زاده

متولد ۱۳۵۰ - ۱۹۷۰
موسيقي را از سن ٤ سالگي تحت نظر پدرش آغاز نمود. بعد از يك سال تحت نظر استاد بيژن داداشي به مدت ٥ سال به فراگيري ساز آكاردئون پرداخت و همزمان ساز پيانو را با استاد داداشي آغاز کرد. در سال ۱۳۶۸ با توجه علاقه ی وي به موسيقي عرفاني فراگيري ساز دف را در خانقاه زیر نظر درویش زنده دل شروع نمود و سالها از محضر استاد كمال الدين فرهنگ كسب فيض کرد. در همين مقطع زماني، اشنايي وی با استاد عباس ابوحمزه انقلابي را در نواختن پيانو و بداهه نوازي در او بوجود آورد و باعث خلق آثاري چند شد. ونداد مساح زاده آموزش موسيقي را از كار كودك در سال ۱۳۶۹ اغاز نمود و جزء اولين مدرسين موسيقي كودك (ارف ) در ايران بود كه اغاز به كار نمود. صدها نوازنده از كلاسهاي او وارد جامعه موسيقي شدند وهم اكنون جزء برترينهاي موسيقي در حال خدمت به جامعه ايراني هستند و تا كنون صدها مربي ارف كودك به جامعه ايران عرضه كرده كه تلاشهاي آنها قابل ستايش مي باشد. در سال ۱۳۸۲ بعد از سالها تجربه در امر آموزش ، آموزشگاه موسيقي ملودي كهن را تاسيس نمود که هم اكنون با بيش از ۴۰۰ هنرجو در حال فعاليت مي باشد. آموزشگاه ملودی کهن یکی از برترین آموزشگاه های موسیقی ایران می باشد و تا کنون تندیس و لوح افتخار آموزشگاه منتخب کشور را نیز دریافت نموده است.
از مجموعه فعالیت های ونداد مساح زاده می توان به موارد زیر اشاره کرد : 
- تدریس در دانشگاه هنر ( سینما و تئاتر) تهران به مدت ۱۶ سال
- تدریس در دانشگاه سوره تهران به مدت ۴ سال .
- تدریس در دانشگاه آزاد  به مدت دو سال .
- مدیریت بخش موسیقی خانه ی هنرمندان ایران به مدت سه سال و تشکیل ۴ ارکستر در زملن مدیریت وی ( ارکستر سمفونیک خانه ی هنرمندان - گروه کر زیتون - گروه موسیقی لیریکا با همکاری نوازندگان ارکستر سمفونیک باکو و ایران - گروه موسیقی محلی خانه ی هنرمندان ایران )
- تشکیل ارکستر بزرگ کوبان در سال ۱۳۷۶
- ساخت موسیقی بیش از ۲۰ تئاتر و کسب جوایز داخلی و بین المللی. موسیقی تئاتر هایی از جمله: پل، اسب ها، روز حسین، سلامان و ابسال، دنیای خانم ها، سه پرده، فنر، هامون بازها، غول ها، حضرت والا، حریم، قصه سیبی که پرواز کرد، کابوس سرخ و ... به کارگردانانی کارگردانانی چون: محمد رحمانیان - حسیت پاکدل - دکتر قریب پور - حسین سحرخیز - مهدی شمسایی، عباس شادروان، مصطفی عبداللهی، مجتبی مهدی، آرش دادگر، زهرا صابری و ...
- برگزاری کنسرت های بزرگ و طراحی موسیقیایی برای افتتاحیه و اختتامیه ی جشنواره های موسیقی و نمایش ( ۶ دوره ).
- اجرای بیش از ۳۰۰ کنسرت با ارکستر بزرگ کوبان در داخل و خارج از ایران 
- برنده یک دوره جشنواره موسیقی بعنوان گروه برگزیده، ۳ دوره جایزه بهترین موسیقی تئاتر و دریافت تندیس و دیپلم افتخار ، بهترین آهنگساز تئاتر در سال ۱۳۸۴ و کاندید چندین دوره در جشنواره موسیقی و تئاتر
ونداد مساح زاده همچنین دو کتاب آموزشی برای سازهای آکوردئون و دف در ایران منتشر کرده است. کتاب دف کوبان و کتاب آموزش آکوردئون ترجمه و تالیف از کتاب جوزف هری سدلون.

کلاس های آموزش پیانو، دف و آکوردئون

کلاس های آموزش آکوردئون، دف، و پیانو توسط ونداد مساح زاده در لس آنجلس و اورنج کانتی، از مبتدی تا پیشرفته
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با تلفن ۳۱۰۲۷۰۲۸۵۱ تماس بگیرند. 

لینک های مستقیم به یوتیوب


ونداد مساح زاده در دیگر شبکه های اجتماعی